CZ-SK Hip Resurfacing Group
http://www.surfacehippy.cz/pokec/

MoM - ionty kovů v těle - důsledky
http://www.surfacehippy.cz/pokec/viewtopic.php?f=3&t=48
Stránka 1 z 1

Autor:  surfacehippy [ 17 dub 2023 08:17 ]
Předmět příspěvku:  MoM - ionty kovů v těle - důsledky

Na tohle sem narazil, když sem hledal /obecné) info, jak změřit množství iontů "těžkých" kovů (chrom, molybden, nikl atd.) v těle - zřejmě nejsnáze to půjde skrz rozbor vlasů.
Citace:
Zatímco výzkum ukázal, že vysoké koncentrace kovových otěrových částic o velikosti nanometrů jsou cytotoxické pro lidské fibroblasty a makrofágy in vitro, existují také obavy z uvolňování kovových iontů z těchto malých částic a potenciálního účinku, který tyto ionty mají na buňky a papírové kapesníky. U pacientů s kovovými součástmi implantátů byly hlášeny zvýšené koncentrace iontů jak v krvi, tak v moči. Navíc, na rozdíl od toho, co by se dalo očekávat, neexistuje žádný nezvratný důkaz, že hladiny iontů klesají in vivo po lůžku v období protéz MOM, během kterého je opotřebení protéz vyšší. Ionty kobaltu a chrómu mají vysokou toxicitu a existují velmi reálné obavy z účinků subletálních dávek kovových iontů, u kterých bylo prokázáno, že způsobují poškození DNA. Toto poškození má podobu chromozomových aberací a chromozomových translokací. Při dlouhodobé expozici je obava, že to povede k rozvoji určitých typů rakoviny, jako je leukémie a lymfom. Na zvířecích modelech byly zvýšené hladiny kobaltu, chrómu a niklu korelovány se zvýšeným výskytem karcinomu. V literatuře jsou však zprávy o malignitách vzniklých po operaci totální náhrady kyčelního nebo kolenního kloubu mimořádně vzácné. Z osmi epidemiologických studií o relativním riziku rakoviny po TJR se pouze jedna studie zabývala konkrétně implantáty MOM. Tato studie nezjistila zvýšené riziko rozvoje rakoviny u subjektů užívajících kyčelní protézy MOM ve srovnání s těmi, kteří dostávali kyčelní protézy kov na polyetylenu. Všechny dosavadní studie však byly značně poddimenzované, pokud jde o počty pacientů potřebné k prokázání rozdílu mezi těmito dvěma typy protéz.

Ty jo, já Lymfom B v hlavě ca 13 let po implantaci MoM kyčle měl. Fíha, žeby to byl důvod, proč sem ho měl?

Autor:  surfacehippy [ 27 dub 2023 13:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: MoM - ionty kovů v těle - důsledky

Doplním: Posledních pár let (od chemoterapie) mi plíživě narůstají "trávicí" problémy, v poslední době zažívám každý večer peklo v břiše a PEKLO v ústech (pálivé pocity jako po feferonkách). Gastro aj. lékařská vyšetření = "jste zdráv". Už jsem vyzkoušel kdejakou babskou radu, nic nezabírá. Minulý týden mě napadla následující spekulace: ionty chromu, molybdenu, niklu aj. (uvolněné aktivním pohybem z MoM BHR co v sobě mám) možná zapříčinily ten LymfomB a následná (úspěšná, díky za ni) chemoterapie, to tělo ale rozhodila tak, že už to nezvládá (ty ionty zpracovávat) a proto mi je fčíl blbě. Proto sem něco o těch iontech hledal a našel jsem nejen ten odkaz (viz předchozí příspěvek), ale.... železo do kyčle mi Dr. DeSmet instaloval 2003 jako tehdy hypr-supr nejlepší možnost (BHR, MoM) a já s tím 20 let s radostí a bez problémů žil a sportoval. A neměl důvod zjišťovat, co se ve světě náhrad kyčle děje.... až fčíl.... a nacházím čímdáltím víc názorů/zpráv/lékařských informací z posledních ca 10-ti let, že MoM je už dávno za zenitem, že těch problémů kolem toho je hafo a jsou různé, mj. i ty ionty v krvi. Dokonce sem kdesyk už i zahlíd (ale neověřoval si to), že FDA (v USA) zakázala používat MoM náhrady.

Blbé je, že ty dva kusy nerezi ve mně jsou jedinou součástí starého opotřebovaného člověka, které fungují při sportu/pohybu bez protestů, klep klep klep na dřwo. Ale co jsem si už vygůglil, tak s (u mně prozatím mírnou formou) metallosis se dlouhodobě žít nedá, řeší se to odstraněním zdroje iontů = MoM náhady. Uffffff, to je teda zmatek a panika v hlavě.

Autor:  vasek [ 06 kvě 2023 10:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: MoM - ionty kovů v těle - důsledky

Pavle,
teď v sobotu jsem se vrátil z Belgie - mimochodem děkuji moc, protože kdybych náhodou nenašel tvoje stránky, nikdy by mě nenapadlo tam jet a jsem rád, že jsem to udělal, Dr. DeSmet je prostě profík a věřím tomu, že jsem zvolil tu nejlepší alternativu - a na společném setkání nás zahraničních pacientů, co jsme měli operaci stejný týden, nám mimo jiné řekl, že MoM je pořád to, co bude volit a doporučovat jako první volbu, pokud nebude objektivně nějaký důvod (velikost, jasná alergie) proč zvolit něco jiného. Bylo nás tam tak půl napůl těch, co měli CoC a MoM, já mám CoC, takže na MoM rozhodně nejsem nějaký odborník, ani jsem si o tom toho moc nestudoval, ale z jeho řeči rozhodně nevyplývá, že by MoM byl za zenitem, zatím pořád spíš naopak. Pokud máš vysoké hodnoty iontů, může to být známka nějakého problému, kontaktoval jsi s tím dr. DeSmeta?
Ty trávicí problémy bych s tím nespojoval, vím přesně, o čem mluvíš, protože tohle sám jsem řešil před pár roky a trvalo to šíleně dlouho, na vyšetření taky nic, napíšu sz, ať to tady nejde jiným směrem :-)

Autor:  surfacehippy [ 09 čer 2023 17:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: MoM - ionty kovů v těle - důsledky

Trvalo to, ale.... nakonec se podařilo, mám výsledky rozboru krve (teda krevní plazmy) na přítomnost Chromu a Kobaltu - ta čísla jsou tak nízká (chrom 1,36 mikrogramu na litr, kobalt pod 1 mikrogram), jako bych v sobě žádnou (nerezovou) protézu neměl. Hurá = nedochází k jejímu opotřebení (= protéza nafurt). Koen mi to už taky potvrdil. Blbé je pouze to, že tímpádem nevím, proč mi je furt blbě. Musím pátrat po příčině dál.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/