CZ-SK Hip Resurfacing Group

Česko-slovenská otevřená diskusní skupina sloužící pro výměnu informací/zkušeností/názorů mezi všemi, kteří hledají odpovědi na otázky související s onemocněními kyčle(í) a hip resurfacingem jako alternativou ke klasické totální endoprotéze kyčle.
Právě je 18 črc 2024 14:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 04 pro 2019 18:21 

Hlásím, že jsem se právě vrátil z asi 16-ti denního treku kolem osmitisícovky Manaslu v Nepálu (čistá chůze 14 dní). Trek celkem namáhavý a náročný, dlouhý cca 180km, převýšení cestou cca 10000m, nejvyšší bod sedlo Larkya La asi 5160m. Ale velmi krásný, asi jeden z nejhezčích v Nepálu. To celé natěžko (batoh asi tak 14-15kg) bez nosičů. S mými železnými kyčlemi absolutně žádné problémy, vůbec jsem o nich nevěděl - kromě detekčních bran na letištích, tam vždycky pískám a jsem důkladně prohlížen. Pane prof. Trči díky - dobrá práce. Nepíšu to proto, abych se tím chlubil, ale jako inspiraci a povzbuzení pro ostatní adepty železa a abych demonstroval, co se s tím železem dá všechno ještě dělat. :)

PříspěvekNapsal: 17 čer 2020 10:58 

Čau kolego :D ,to je super, a neuvěřitelný co je možný s tím vše dělat,navíc máš obě resurf a mě to právě čeká,díky,je to pro mě motivace....!!! ;) tak se měj a at to slouží stále "no proplem"...Majkl

PříspěvekNapsal: 03 zář 2020 21:24 

Mám ještě další potvrzení, co železné kyčle vydrží. Asi před měsícem a půl jsem měl štěstí v neštěstí, přežil jsem pád z 10 metrů ze skály (špatná domluva s jističem při spouštění na laně). Dopadl jsem na bok a na kyčel, zlomené trny na 3 obratlích, nějaké to zlomené žebro, ledvina zalitá krví, malý hematom v hlavě, rozseknuté lokty a jiné drobné banality. Stalo se mi to v Německu, převoz vrtulníkem, 6 dní ve špitále, pak repatriace. Všechno se dobře hojí, už funguju skoro normálně, chodím už 3 týdny do práce. Ale co je hlavní – železo to přežilo naprosto bez ztráty květinky, i když hlavní náraz šel právě na kyčel a bederní oblast. Němečtí doktoři, studující mé CT snímky se mě ptali, kde mi dělali ty kyčle a uznale kývali hlavami a označili to za perfektní práci. Příští rok jdu k Dr.Trčovi na kontrolu tak se mu o tom musím zmínit, bude mít určitě radost.

PříspěvekNapsal: 23 zář 2020 13:27 
Administrátor

No ty woe! .... a já si bláhově myslel, že to svoje železo zatěžuju (sportem) až moc.... prd,, velebnosti.

Blahopřeju ... :twisted:

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina