CZ-SK Hip Resurfacing Group

Česko-slovenská otevřená diskusní skupina sloužící pro výměnu informací/zkušeností/názorů mezi všemi, kteří hledají odpovědi na otázky související s onemocněními kyčle(í) a hip resurfacingem jako alternativou ke klasické totální endoprotéze kyčle.
Právě je 08 bře 2021 11:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: návrat
PříspěvekNapsal: 21 dub 2012 18:35 

Ahoj všem - dlouho jsem na foru nebyl a když jsem je opět navštívil, zjistil jsem s politováním, že se pracně vzpamatovává po útoku hackera. Nemohl jsem se ani přihlásit pod bývalým uživ. jménem a musel jsem se znovu zaregistrovat - (dříve pod jménem arborist3925).
Blahopřeji Pavlovi M k jeho oboustrannosti - myslím, že takových je málo, jak u nás, tak i ve světě, i když jsem četl, že někde, snad v USA, udělali někomu obě kyčle naráz. Znám ale jednu dámu ( byla se mnou Na Pleši, která má obě kyčle rovněž od p. docenta Trče ).
Můj drahý kov od doc.Trče z roku 2008 slouží dosud výborně. 7.února 2011 jsem byl na kontrole po 3 letech od operace. Protože mne už předtím pobolívalo pravé koleno, požádal jsem ještě o RTG a vyšetření kolena. Pan docent ale v kolenu neshledal závadu, jen mi doporučil užívat chondroprotektiva.
V průběhu roku koleno bolelo s různou intenzitou, hlavně cestou se schodů nebo s kopce. Můj praktický lékař mi předepsal lék ARTRILOM, po kterém jako zázrakem bolesti kolena zmizely, takže jsem vyrazil na svých prvních letošních 10 km na kole. Ty jsem absolvoval bez problémů, ale druhý den už s obtížemi jen 5 km. Koleno bolelo a občas jakoby v něm něco přeskakovalo a v posledních dnech jsem měl bolesti od kolena až ke kyčli, dokonce i v klidu.
Protože jsem se v rehab. ústavu Na Pleši setkal s několika "kolenáři", kteří měli po operaci bolesti, někteří museli podstupovat punkce a p., snažil jsem se myšlence na operaci vyhnout. Mezitím jsem ale poznal několik lidí, kteří výměnu kolenního kloubu absolvovali úspěšně a nemají problémy, přestože je operovali menší experti, než je doc. Trč. Rozhodl jsem se tedy nic neoddalovat a protože se nechci vzdát chození po horách, kola a běžek, objednal jsem se na vyšetření kolena, na konec června.
Byl bych rád, kdyby se mi ozval nejlépe někdo, kdo má vyměněné koleno od p. doc. Trče. Přestože p. docentovi věřím a spoléhám na něj, přece jen bych rád získal nějaké informace o výměně kolenního kloubu právě na ortopedii v Motole. Díky !

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina