CZ-SK Hip Resurfacing Group

Česko-slovenská otevřená diskusní skupina sloužící pro výměnu informací/zkušeností/názorů mezi všemi, kteří hledají odpovědi na otázky související s onemocněními kyčle(í) a hip resurfacingem jako alternativou ke klasické totální endoprotéze kyčle.
Právě je 30 říj 2020 04:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Resurf druhé kyčle "2020"
PříspěvekNapsal: 17 čer 2020 10:36 

Zdravím všechny ve foru a zvlášť na úvod"zakladatele"Pavla P. :)-"není to někdy jednoduchý,ale jsi bojovník,tak věřím že vše bude ok....!" Dlouho jsem tady nebyl a je neuvěřitelný co se tady člověk dozví a jaký osudy nás někdy potkávají :? ...Jinak člověk je v jednom kole a když nic nebolí,tak neřeší,ale již na mě došlo a musím se zase zastavit a dát přednost tomu nejdůležitějšímu v životě-"Zdraví" :roll: .Tak operace mě čeká koncem června pokud se nic nezmění a vše bude v pořádku se mnou a neohrozí nás další vlna koronaviru ;) Od operace 2010 bylo vše ok a postupně jsem začal dělat vše dokonce i 2x jsem absolvoval místí malý triatlon,pinec závodně,v práci,při chůzi i běžný výklus lesem,byla to úleva).Jenže jelikož mám od mala špatné postavení kyčlí a mám jen 60procent krytí,pomalu se mi začala zhoršovat levá kyčel a začala mě omezovat až nyní už mám min. 3 stupen(pravá kyčel po resurfu zatím bez problémů),a ptž chodím každý rok pravidelně k prof.Trčovi do Motola,tak již tento rok mi schválil operaci.Nechal jsem si vzít tentokrát vlastní krev a má domluvenou rehabilitaci v lázních hned po operaci.To znamená že se psychicky připravuji,takže na mě myslete a držte palce,já se ozvu co a jak až budu ready.....Majkl

Předmět příspěvku: Re: Resurf druhé kyčle "2020"
PříspěvekNapsal: 21 čer 2020 16:41 
Administrátor

Přeju ať se vše podaří a ať seš oboustranný kyborg.

Btw, jedna z prvních "oboustranných" - Katie - (kdysik na přelomu tisíciletí) poté, co si nechala nainstalovat tu druhou, tak otěhotněla, nechystáš se taky? :twisted:

PříspěvekNapsal: 04 zář 2020 07:13 

Ničeho se neboj, já mám taky obě kyčle nový a po 10-ti letech zatím dobrý, zatím jsem neotěhotněl :)

PříspěvekNapsal: 14 říj 2020 10:58 

Zdravím konečně na foru a předem díky za podporu, až ted mohu s odstupem vše napsat.. :)V kostce přiblížím jak to probíhalo. Tak už jsem komplet resurf i druhá levá kyčel to má za sebou ;) !Tak koncem června dopadla operace v Motole bez odkladu,což jsem rád.Operace se povedla a měl jsem o dost menší pooperační bolesti než minule,nebyly tam totiž komplikace jako kdysi,kdyz mě praskla céva v třísle a trvale to bolelo.Prof.Trč se za mnou hned po op. zastavil a říkal,že je tam vše tak jako v prvním případě,stejná metoda i materiál:¨)Strávil jsem 2 noci na JIP a nebudu lhát,že to nebolelo hlavně zpočátku,když mi řekli poprvé "sedni si",ale s tím musí člověk počítat.Jako kdysi mě dávali transfůzi krve,tentokrát jsem měl svou a to je o dost lepší,tělo to líp přijme a není Ti tak blbě,škoda, že jsem si nedal vzít dvě dávky,ale byl js rád za jednu,domluva a obvolávání před operací nebylo jednoduchý,člověk se ale nesmí nechat odbýt! :roll: 2hý den na JIP mě potom přehodili na normální pokoj,po 10 dnech mě převezli přímo sanitou na rehabilitaci do lázní,který jsem měl domluvený taky předem,jinak to nelze,byl jsem bílý jak stěna a hemoglobin na hraně 84,ale další krev už mi nedali a postupně se to zvyšovalo,ze začátku 1 týden jsem prostě týden nesnesl žádnou zátěž.Rehabilitace byla ok,hlavně využití bazénu,posilky a indiv.cvičení,navíc jídlo a vše ok bez starostí,domů jsem šel po 5 týdnech.Berle jsem používal cca 2 měsíce obě,potom už střídavě a občas jen jednu a po 3 měsících se snažím chodit bez,kontrola u Trče proběla ted ok a čeká mě návrat do práce.Už plavu.jezdím na kole,chodím normální vzdálenosti ,dobrý jsou používat walk.hole.Tot zatím vše,at se Vám daří a vše funguje :) .Posílám pozdrav zvlášt Pavlovi P. i druhému Pavlovi M.po nehodě(hlavně to nepřehánět :shock: ))Majkl

PříspěvekNapsal: 16 říj 2020 21:48 

Gratuluji k druhému želízku a tomu, že se to zřejmě povedlo. Ať Ti to slouží aspoň tak, jako mě. Jsi už teď plnorobot jako já, tak mě nazval tehdy Pavel P.
Co se týče těch problémů s krvinkami, já to měl po první operaci podobné, třetí den mi začala bolet hlava a když to po týdnu nepřestávalo, změřili mi úbytek červených krvinek a dali mi půl litru nové. Ještě ani nedotekl druhý pytlík a do mě jako by "vlili novou krev" :) , ožil jsem, hlava byla dobrá a už mi pak nic nescházelo. Při druhé operaci jsem si nechal dát svojí krev, ale nalili jí do mě hned po operaci, trochu jsem měl obavy, že problémy ještě přijdou, ale bylo to už fajn. Co naplat, je to velká operace, velký šok pro organizmus.
Mě už je teď po úraze dobře, je to 3 měsíce, začal jsem s různými pohybovými aktivitami, ale problém je, že je teď všechno kvůli covidu zavřené, takže zbývá jen to kolo. A děkuju svým andělům strážným, že tu ještě jsem a můžu se hýbat.

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina